Brinie

Brinie je pětiletá fenka. Je to Sheltie a mám jí z chovatelké stanice Moravské srdce. Její otec je Flippie ze Skalní vyhlídky a matka je Xiphanny Moravské srdce.

S Brinie už čtvrtým rokem běhám agility za agility Litvínov a od jara 2012 závodíme v kategorii SA1 a od září 2013 v kategorii SA2.
Říkáme jí Brinie, Bee, Bree, Bidů, Briňuša, Šeltie, Štěně, Pako.... podle toho, co zrovna provede.

To jsem já. Jmenuji se Jana, je mi 15 let a studuji gymnázium TGM v Litvínově. Brinie je můj první vlastní pes. Jinak ještě běhám agility s Colombinou Moravské srdce a Pam Písecké hory.

Lidé z mého okolí mi říkají Jana, Janča.. ale i mrně, trpaslík, prcek atp.

Za Brinie jsem ráda a nikdy bych ji za jiného psa nevyměnila i když mě občas opravdu štve.

My dvě inteligentky

Obě jsme strašně tvrdohlavé. Když já si něco umanu a Brinie chce dělat pravý opak tak to je s námi potom složité. Již delší dobu spolu bojujeme co se týká odložení a kontaktu na parkuru, ale už se to začíná docela lepšit. Ještě musíme pořádně zapracovat na zónách na kladině a problém nám dělá houpačka, kterou začínáme už docela zvládat. Jinak nás společné běhání baví a těšíme se na každý náš společný trénink, protože vždy si na mě Bee vymyslí něco nového, nebo já na ní.

Objevujeme tajemství pozitivní motivace, která nám docela zamotala hlavu a přiměla přemýšlet nejen o způsobu trénování agility, ale i o našem vzájemném vztahu jako takovém.

Máme spolu za sebou i pár výstav s kladným hodnocením. Společné vystavování nás baví, jen na ně moc často nejezdíme, protože si většinou musíme volit mezi výstavou, závody nebo jinou psí aktivitou.

Nedávno jsme společně splnily zkoušku ZOP a uvidíme co spolu zvládneme dál.
Na bonitaci byla Brinie uznána jako chovná a plánujeme od ní alespoň jeden vrh štěňátek, protože je nejen podle mě skvělá exteriově i povahově.